הנחיית קבוצות

מסלולי הנחיית קבוצות ותהליכי חינוך-טיפול, עם התמחות באוכלוסיות מיוחדות

קבוצות ממלאות חלק משמעותי ונרחב בחיינו: אנחנו מהווים חלק ממשפחה, ממלאים תפקיד בקבוצה במקום העבודה אליו אנו משתייכים ופעמים רבות מהווים חלק מקבוצות חברתיות נוספות. ילדינו הם חלק בקבוצה בבית הספר ובגן, בחוגים ופעילויות בחינוך הבלתי פורמלי. הקבוצות שאנו חלק מהן לא רק משפיעות על חיינו, אלא מהוות גם גופים חזקים המניעים תהליכים משמעותיים בחיינו, בין אם מדובר בקבוצה המשפחתית הפועלת כתא מאוחד ובין אם מדובר בקבוצת הקולגות במקום העבודה הפועלת בשיתוף כדי להניע תהליכים ולהשיג מטרות. כיום אנשי מקצוע רבים מתחומים שונים עוסקים בתחום של הנחיית קבוצות בהקשרים שונים. למעשה בכל תחום הקשור בארגונים, במוסדות לימוד ובמגזר העסקי יש יתרון רב לאנשים בהבנה של קבוצות, הנחייה ותהליכים הקורים בקבוצה.

הנחיית קבוצות היא תחום מגוון ביותר אשר יכול לסייע ולפתח מיומנויות סביב תחומים ומטרות שונות. גם במקצועות החינוך-טיפול, בפדגוגיה ובמגזר העסקי והציבורי נדרשות היום מיומנויות של הנחייה על מנת לאפשר ניהול תהליכים בצורה אפקטיבית. הכשרה בהנחיית קבוצות מקנה הכרות מעמיקה עם תהליכים אופייניים בקבוצות ביניהם ומשפיע על ניהול תהליכים בארגון או בכל קבוצה בעלת מטרה מסוימת כמו למשל: קבוצת למידה, קבוצה לשיפור מיומנויות חברתיות, קבוצת תמיכה וקבוצות עבודה בארגונים

שרון אדלר מנחת קבוצות ומנהלת תחום הנחיית קבוצות

"תחום ההנחיה של בני נוער הוא נושא רגיש מאין כמוהו מאחר וזו אוכלוסייה שמלכתחילה מתנגדת לסמכות ועם זאת הצורך שלה בגבולות ובבירור עצמי דרך קבוצת השווים היא קריטית…"

שרון אדלר, מנהלת תחום הנחיית קבוצות בטופ-אדיו

שרון אדלר, מנהלת תחום הנחיית קבוצות ב"טופ-אדיו (קיישן) בע"מ, היא יועצת ארגונית, בעלת תואר בפסיכולוגיה ואמנות, מדריכה לאומנות שיקומית ומנחת קבוצות בעלת ניסיון של 20 שנה בתהליכים קבוצתיים בתחום החינוך ובתחום הארגוני. כמו כן מכשירה כעשור אנשי מקצוע שעובדים עם בני נוער בתחומים שונים – החל ממיניות ועד הקמת קבוצה ובניית מערך של סדנאות רלוונטיות על פי הצרכים הייחודיים לקהל היעד. הקורס יכלול צוות מרצים ומנחים מהשורה הראשונה בתחום החינוך, הטיפול, המיניות והמגדר.

הכשרה של אנשי מקצוע מתחומים שונים הלומדים הנחיית קבוצות מקנה להם הבנה מעמיקה עם תהליכים קבוצתיים ביניהם: הבנת השלבים בהתפתחות קבוצה ודרכי הפעולה האופייניים לכל שלב, דפוסי תקשורת, עבודה עם התנגדויות בקבוצה, תפקיד ואישיות המנחה, התערבויות נחוצות ותרגילים שונים על מנת לקדם תהליכים ולזהות דינמיקות משמעותיות. הנחיית קבוצות מאפשרת להתייחס באופן אפקטיבי לתהליכים הקבוצתיים והאישיים שעובר כל אחד בקבוצה. הנחיית קבוצה מקצועית משפרת מודעות עצמית, מניעה שינויים פנימיים ומשנה דפוסים בהתנהגות ובכך מאפשרת גדילה והתפתחות שתורמת רבות לאדם עצמו ולקבוצה אליה הוא שייך. כמעט בכל מקצוע או תפקיד בו באים במגע עם אנשים , יש השפעה איכותית ומעמיקה של הכשרה בהנחיית קבוצות, על יחסים עם הסביבה ועם עצמנו.

לפרטים נוספים ולייעוץ צרו קשר

  [honeypot website]

  טופ-אדיו

  הלנה אמינוב
  בשביל הטכנולוגיה

  טופאדיו הינה חברה מובילה בהדרכה טכנולוגית, הפועלת על בסיס אסטרטגיה ממוקדת לקוח המספקת סל פתרונות מחשוב מלא תחת קורת גג אחת.

  פרטי התקשרות:

  • טלפון: 077-7573393

  • פקס: 153-524431999

  • דוא"ל: topedumail@gmail.com

  • כתובת: כפר הנוער כנות

  • מען למכתבים: מושב ביצרון מיקוד 6094600, ת.ד 128